Vārda brīvība un sociālie tīkli

Mēs, Dieva Suņi sociālos tīklos sākām darboties 2013.gadā. Ideja bija ļoti vienkārša, izveidota patriotu, motociklistu apvienība, vajag par…

Mēs, Dieva Suņi sociālos tīklos sākām darboties 2013.gadā. Ideja bija ļoti vienkārša, izveidota patriotu, motociklistu apvienība, vajag par sevi pastāsīt latviešiem. Draugiem.lv platforma nederēja, nepatika, tāpēc akcentu likām uz facebook. Kad mums pieslēdzās pirmie 200-300 sekotāji, tas likās “kosmoss” un zināms pārsteigums, ka tik daudz cilvēkiem interesē mūsu viedoklis par notiekošo mūsu zemītē-Latvijā.

Sākumā ar facebook nebija nekādas pieredzes, tāpēc DS izveidojām uz fizikas personas profila (par lapām neko nezinājām). Tur, kur dabā uzrodas pluss, dzimst arī mīnuss un velni pasūdzējās facebook, ka tādas personas Dieva Suņi nav. Profils principā tika nobanots, tāpēc bija mācība rokās un nonācām līdz lapai Dieva Suņi Brālība, par kuru (kā neeksistējošu personu) pasūdzēties vairs nevarēja.

Tā mēs darbojāmies līdz 2020. gadam. Lai cik tas šodien neliktos banāli, bet visu šo laiku, septiņu gadu garumā, pievērsām pastiprinātu uzmanību lapas videi, jeb komentāriem no sekotāju puses, tāpēc tos, kuri izcēlās ar naidu pret cilvēku dzīvību, veselību un godu dzēsām, bloķējām, ja autori uz aizrādījumu nereaģēja. Daudzi to uztvēra kā viņu vārda brīvības un viedokļa apkarošanu no DS puses, taču ir robeža, kur vārda brīvība sāk palikt noziedzīga.

Netīšām sanāca tā, ka DS lapa kļuva ļoti populāra un savā ziņā unikāla, tāpēc, ka bez finansējuma, rakstot par valsti, politiku, sabiedrību un bez jēliem jokiem, sasniedza prātam grūti aptveramu publicitāti. Martā facebook uzrādīja sasniegto mērķauditoriju nedēļā- 1268406 facebook lietotāju, kas tuvojas visas Latvijas iedzīvotāju skaitam.

Un tad “no skapja” iznāca “pētnieciskā žurnalistika” Re:Baltica un paziņoja, ka ieguvusi tiesības veikt oficiālu monitoringu facebook saturam. Ātri pamanījām, ka mūsu lapas publicitāte ir smagi kritusi pa visām pozīcijām (patīk, dalīties, sasniegtā auditorija). Bija sajūta, ka kāds ir parāvis DS facebook rokas bremzi. Taču pašas Re:Balticas jauda pēkšņi facebook sāka zibenīgi augt. (facebook ir iespeja sekot savas lapas vilktspējai pret citām lapām). Ja mums katru nedēļu bija vidēji 60 000 sasniegtās mērķauditorijas un Re:Balticai 10-15 000, tad pēc Re:check viss apgriezās kājām gaisā.

Jautāsiet kāds tam ir iemesls, motīvs? Atbilde ir ļoti vienkārša- Latvijas publiskā telpā uzradās reāli neatkarīgs medijs (saprotot ar mediju jebkuru informācijas nesēju), kurš raksta par nacionālismu, patriotismu, cīnīnās par latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu Latvijā, apkaro, cik nu spēka, politisko populismu, melus un stāvv ceļā dažādām hibrīdkara izpausmēm un elementiem.

Gan Tvnet, gan Delfi, Apollo, pati Re:Baltica mūsu tautu zombē citā virzienā. Globālims, liberālisms, atvērtās robežas, divkopienu Latvija, minoritāšu tiesības augtāk par citām u.t.t. Un te uzradušies kaut kādi Dieva Suņi, kuri facebook vadošu mediju, to saimnieku uzstādījumiem un kursam maisās pa kājām.

Kā jau esam stāstījuši, 03.06.2020 mūsu lapa facebook pazuda. Sākumā atsūtīja paziņojumu, ka pārkāpta naida runas politika (pirmo reizi septiņu gadu laikā) par vārdu “nēģeris” un tad lapa pazuda. Esam rakstījuši, ziņojuši facebook, personīgi tā vadībai, bet klusums, reakcijas nav. Domājams, ka katram kritiski domājošam cilvēkam skaidrs, ka to nevarēja paveikt bāleliņš no rapšu lauka, pasūdzoties facebook robotam.

Tālāk jau uzradās facebook lapa “Dieva Kuces”, kurā izkropļots mūsu logo un tiek likti pret mums vērsti un diskreditējoši ieraksti, izmantojot arī personiskas bildes. Cik zināms mūsu sekotāji par to ir rakstījuši Re:Balticai kā facebook satura uzraugam, bet tur “strausa politika”-neko nezinam, neko nevaram. Tātad cīņa par saturu un tīru vidi darbojas tikai vienā virzienā? Tajā, kas ērts I.Spriņģes kundzei ar draudzenēm un “draudzenītēm” un sponsoram Sorosam, jeb tā fondam Latvijā?

Paredzam,ka nākotnē facebook būs tikai trakāk. Facebook spiediens no reklāmdevējiem cīnīties pret naida saturu (black lives matter, bet ne all lives matter), paziņojums, ka Rīgā būs birojs ar 150 re:čekistiem, kuri būs vienīgās patiesības ministrija u.t.t Latviešim nāksies saliedēties un stāvēt kā klintij pret šo vienīgās, pareizās propogandas mašīnēriju, vai ieraut astes starp kājām un peldēt pa savas upes svešām straumēm.

Kā nesen twitter ierakstīja Re:Baltica: “Mēs veicam faktu pārbaudi pie orģinālā ieraksta, kas netiek dzēsts. Dzēš citi… “

Total
0
Shares
Atbildēt
Related Posts