AirBaltic- vakcīna pret Covid-19

Ievadam uzreiz precizēsim, ka viedokļa autors nav satiskmes vai aviācijas nozares eksperts. Šis ir Latvijas pilsoņa viedoklis, tā…

Ievadam uzreiz precizēsim, ka viedokļa autors nav satiskmes vai aviācijas nozares eksperts. Šis ir Latvijas pilsoņa viedoklis, tā teikt, ar skatu no malas.

Pirmo reizi airBaltic “veiksmes” stāsts iekrita acīs 2011.gadā, kad valsts “aizdeva” 16 miljonus latu un pēc tam vēl 41,6 miljonus latu. Tātad pirmā lielā piešprice no valsts budžeta bija 81,9 miljoni eiro. Vēlāk šis valsts atbalsts izraisīja Eiropas komisijas interesi un tā uzsāka izmeklēšanas procedūru pret Latviju.

Valstij piederošais uzņēmums strādāja ar lielu mīnusa zīmi, bet tas nevienam netraucēja maksāt airBaltic vadītājam algu 2012.gadā 385 154 eiro, bet 2013.gadā jau – 637 296 eiro.

Taču viss, augstāk pieminētais ir “bērna šļupsti” pret to, ko bagātā Latvijas valsts savam “veiksmīgam” uzņēmumam iešpricēja “vakcīnā pret Covid-19”, 2020.gadā. Latvijas valsts airBaltic pamatkapitālā ieguldīja 286 miljonus eiro.

Kāds labums ir Latvijas pilsoņiem no airBaltic ? Tiem pašiem pilsoņiem, kuri eksistē no algas līdz algai un domā par to, kā pabarot sevi, savus bērnus un nenosmakt SMS aizdevumu purvā. Atbilde- NEKĀDS!

AirBaltic Latvijas valstij ir luksusa prece, ko tā nevar atļauties. Vienkārši pie varas esošiem acīmredzot šī “govs”, kura tikai ēd, bet Valsts kasei pienu nedod ir izdevīga. Un izdevīga kā likums ir šauram personu lokam.

Vai airBaltic biļetes Latvijas pilsoņiem ir ar atlaidēm? Protams, ka nē. Vai lidojumu serviss ir augstāks, nekā citām aviokompānijām? Protams, ka nē. Pat ielidojot Rīgā, airBaltic lidaparātos informācija tiek sniegta angļu un krievu valodās, bet ne latviski.

Tas, ka Latvijas valsts uzņēmums airBaltic savus darbiniekus reģistrē ne Latvijā, nodokļus maksājot citur, vispār ir prātam grūti aptverams. Bet redz, #Latvijāvar.

Latvijas vasts un tās pilsoņi reāli iegūtu, ja valsts atbalstītu un attīstītu savu Lidostu Rīga. Iedomājieties kādu to varētu attīstīt ar tiem simtiem miljonu, kurus aprij airBaltic? Lidostu, kur prieks būtu ierasties tūristiem un aviopārvadātājiem no visas pasaules. Vai bez airBaltic Latvijas tūrsma nozare ciestu? Protams, ka nē. Lidotu lidmāšīnas no tām valstīm, kuras var atļauties tādu luksusa preci kā savu nacionālo aviosabiedrību, kuru Latvijas valsts atļautes diemžēl nevar, būsim nu reāli.

Oponenti protams teiks, ka aviobizness visā pasaulē ir nerentabls un valstis ir spiestas to dotēt. Jā protams, tikai tās kurpes, kas der vācietim vai francūzim, neder latvietim. Šo patiesību mēs sistemātiski aizmirstam. Arguments, ka redz Eiropas komisija atbalsta šo miljonu iepludināšanu airBaltic, vispār ir amizants. Tāda pakalpiņu morāle. No augšas papus atļāva, varam. Tas nekas, ka ne jau šim “papum” jādzīvo Latvjā ar visām tām problēmām, kuras ikdienā mēs katrs izjūtam uz savas ādas. (izglītība, medicīna, ceļi u.t.t)

Lepnums, ka mums redz ir savs airBaltic, bet kaimiņiem leišiem un igauņiem nav? Lepnie, lai labāk salīdzina Baltijas valstu IKP, kuru rādītāji dzelžaini liecina, ka pie mums saimniekot valsts labā nemāk un negrib, toties shēmās kā apgūt valsts naudu, pie mums noteikti ir čempioni.

Total
16
Shares
Atbildēt
Related Posts